Sportigan Slagelse Virtuel Marathon

Et Virtuelt løb for deltagerne af Challenge "120 km Part One / Part Two" eller "The End Off COVID19 Challenge" (Medalje til de første 100 deltagere)

Løbet skal gennemførers fra: D.23-4 til D.26-4.

Sted: All Over the world 

Løbet løbes efter klub 100 Marathons regel om ingen autostop på uret. selvom det ikke tæller med på rangliste. Og der er 6 timers tidsgrænse.

Tilmelding: via sms på 27791150

Medaljen kan sendes for 40.kr , eller sammen med COVID19 Medaljen gratis når dette bliver aktuelt.

Diplom:

https://www.dropbox.com/s/8k34xr196ik8bgg/Sportigan%20Virtuel%202020.docx?dl=0

Marathon

1.Peter Olsen 04:29:05

2.Lone Friis 04:46:16

3.Luise Gangergaard 03:56:26

4.Jari Hitunen  04:17:46

5.Harry Cilleborg 03:56:55

6.Zingo Andersen 05:22:06

7.Susanna Gren  04:36:02

8.Morten Harboe-Jepsen 04:48:22

9.Ole Mortensen 04:32:34

10.Adam Dickmeiss 03:46:30

11.Anne Louise Sofie Larsen 06:39:39

12.Kenneth Grønkjær 04:52:24

13.Henrik Birkedal 03:46:30

14.Claus Blaabjerg 03:44:51

15.Eli Jacobi Nielsen 05:18:55

16.Søren Kuhlmann Jensen 03:29:25

17.Annette Eriksen 04:14:38

18.Peter Møllebro 04:58:11

19.Brit Jørgensen 03:55:54

20.Brian Vernersen 03:58:27

21.Johanna Gren 04:44:54

22.Brian Løager Jørgensen 04:11:57

23.Johan Holst Nielsen 03:22.51

 

½ Marathon

1.Susan Letting  02:14:25

2.Peter Letting 03:11:45 

3.Pernille Letting Flacheberg 02:14:25

4.Mads Letting Flacheberg (IM) 01:35:28

5.Maj-Britt Steenbuch Falk 02:13:14

6.Rene Kristoffersen  02:08:00

7.Mikkel Andersen  02:11:15

8.Morten Andersen 02:11:15

9.Christian Thestrup 01:51:36

10.Steen Kocemba 03:33:37

11.Helle Winther 03:58:24

12.Kim Slettemose 02:58:28

13.Annette Laura Petersen 02:16:08

14.Birgitte Langballe 02:55:49

15.Mette Sommer 01:38:59

16.Michael Emanuel 02:46:44

17.Mette Emanuel 03:10:17

18.Camilla Lykke Falk 02:13:59

19.Katja Mortensen 02:25:01

20.Nils Sonqvist  02:21:01

21.Pia Christiansen 02:18:41

22.Søren Nielsen  02:09:18

23.Carina Hay 02:21:09

24.Mads Mikkelsen 02:06:33

25.Inger-Marie Sieck Gravengaard 03:24:03

26.Allan Hallin 02:16:08

27.Jens Poulsen 02:32:18

28.Claus Ø Christensen  02:10:28

29.Alice Kristensen 02:10:28

30.Michael Dall 02:04:58

31.Torunn Laksafoss  02:20:52

32.Jesper Hansen 01:45:47

33.Kenneth Evers  02:04:00

34.Tina Hansen 02:01:35

35.Anette Fog 02:27:13

36.May Andersen 02:38:44

37.René Falk Jensen 01:57:57

38.Pia Marcussen  02:04:43

39.Marianne Topp Eliasen 02:21:00

40.Kate Else Thenning 02:41:51

41.Dennis Slettemose 03:08:17 

42.Claus Balshøj 02:36:10

43.Viggo Olsen 02:02:00

44.Carsten Müthel 02:04:58

45.Mathias E Hansen 01:54:25

46.Mette Jensen 02:34:19

47.Mikael Jonassen 01:55:08

48.Jens Pedersen 02:00:56

49.Anne With 01:52:00

50.Winni Jeppesen DNF

51.Eva Ebba Jørgensen 02:27:13

52.Beinta Laksefoss  02:20:52

53.Lars Christensen 02:31:32

54.Catharina Henriksson 02:50:30

55.Anders Jerlander  02:50:30

56.Jørn Jensen 02:27:39

57.Klaus Reinholdt Jørgensen 01:43:24

58.Klaus Grønhøj 02:11:15

59.Per Gregers Jensen 01:50:49

60.Mie Mandix Eilertsen 01:50:49

61.Kurt Olsen  01:50:56

62.Thomas Ferslev 02:02:00

63.Finn Danielsen 02:13:14

64.Janni Hyld  02:06:00

65.Kirsten Bonde-Hare 02:07:42

66.Gitte Gamborg 02:25:04

67.Julia Johannsdottir 02:15:40

68.Hari Stojanovic  01:59:27

69.Morten Beyer 01:53:06

70.Marianne Beyer 01:53:06

71.Jane Dall 02:06:18 

72.Christian Topp Eliasen 02:21:00